J&T BANKA SLOVAK OPEN, ženský tenisový turnaj ITF WTT W75
DOTÁCIA: 60 000 USD
DEJISKO: Peugeot aréna NTC, Bratislava    TERMÍN: 7. – 13. októbra 2024

Fotonávrat k slovenskému finálovému zápasu

Navigácia » Hlavná stránka » JT Banka Slovak Open » AKTUALITY / News » Fotonávrat k slovenskému finálovému zápasu

14. 10. 2024     sekcia: AKTUALITY / News

Finálový duel dvoch slovenských tínedžeriek a držiteliek voľnej karty medzi Miou Pohánkovou a Renátou Jamrichovou vyhrala mladšia Mia. V súboji o titul otočila vývoj zápasu a zvíťazila 2:6, 6:4, 6:2. Stále iba pätnásťročná hráčka Národného tenisového centra sa stala najmladšou víťazkou turnaja v 24-ročnej histórii medzinárodných majstrovstiev Slovenska žien v tenise.

Ďalšie články

Riaditeľ turnaja hodnotí J&T Banka Slovak Open...

Dátum: 13. 10. 2024     sekcia: AKTUALITY / News

Riaditeľ turnaja J&T Banka Slovak Open 2024 Igor Moška bol s priebehom aj vyvrcholením 24. medzinárodných majstrovstiev Slovenska v tenise žien spokojný. Do finále dvojhry sa prebojovali dve mladé talentované slovenské hráčky Renáta Jamrichová a Mia Pohánková, ktoré v súboji o titul predvádzali v Peugeot aréne Národného tenisového centra naozaj skvelý tenis. Vo finále štvorhry malo Slovensko taktiež zastúpenie, Katarína Kužmová s Ninou Vargovou síce na titul nedosiahli, no taktiež sa prezentovali veľmi pekným tenisom.

Čítať ďalej...

Fotogaléria 13. októbra 2024

V nedeľu vyvrcholil finálovým zápasom dvojhry ženský turnaj J&T Banka Slovak Open 2024. Víťazkou sa stala Mia Pohánková, ktorá v súboji dvoch držiteliek voľnej karty zvíťazila nad Renátou Jamrichovou 2:6, 6:4, 6:2. Diváci v Peugeot aréne Národného tenisového centra sledovali skvelý tenis, ktorý objektívom zachytil fotograf Roman Benický.

Mia Pohánková: Atmosféra bola neskutočná

Mia Pohánková sa stala stala najmladšou víťazkou medzinárodných majstrovstiev Slovenska žien v tenise a dala si tak krásny darček k blížiacim sa 16. narodeninám, ktoré oslávi 21. októbra. Stále iba pätnásťročná hráčka Národného tenisového centra štartovala na turnaji J&T Banka Slovak Open vďaka voľnej karte od organizátorov, pričom to bol iba jej tretí turnaj medzi ženami. Vo finále  si poradila s Renátou Jamrichovou 2:6, 6:4, 6:2.

Pohánková získala titul, vo finále zdolala Jamrichovú

Pätnásťročná hráčka Národného tenisového centra Mia Pohánková (na snímke vpravo) sa stala víťazkou dvojhry na turnaji J&T Banka Slovak Open 2024. Vo finále zdolala krajanku Renátu Jamrichovú 2:6, 6:4, 6:2 za 124 minút a dosiahla životný úspech. Pre zverenku trénera Róberta Gašparetza a kondičného Kristiána Cupáka to bol iba tretí turnaj na ženskom okruhu ITF. Z bratislavského NTC si odnáša 75 bodov do svetového rebríčka WTA, v ktorého onlajn vydaní figuruje na 515. mieste.

Fotogaléria 12. októbra 2024

Dátum: 12. 10. 2024     sekcia: AKTUALITY / News

Slovenské tenistky Renáta Jamrichová a Mia Pohánková zvíťazili v sobotu v semifinálových zápasoch dvojhry a postúpili do nedeľňajšieho finále. Na centrálnom dvorci Peugeot arény Národného tenisového centra si o titul vo štvorhre zahrali Katarína Kužmová s Ninou Vargovou, ktoré nestačili na holandsko-ruský pár Isabelle Haverlagová, Jelena Pridankinová. Celé dianie sledoval objektív Romana Benického.

Deblový titul pre Haverlagovú s Pridankinovou

Holandsko-ruský pár Isabelle Haverlagová, Jelena Pridankinová získal titul vo štvorhre na turnaji J&T Banka Slovak Open 2024. Tretia nasadená dvojica zdolala vo finále slovenský tandem Katarína Kužmová, Nina Vargová 7:5, 6:2 za 77 minút. Pre slovenský pár je to vôbec prvá spoločná prehra vo štvorhre. Doposiaľ spolu štartovali na troch turnajoch, prvé dva (v Monastire a Trnave) dokázali vyhrať. Obe mladé domáce hráčky sa vďaka finálovej účasti posunú do tretej stovky deblového rebríčka WTA.