• ADIFEX

BO: Molčan je vo štvrťfinále

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality » BO: Molčan je vo štvrťfinále

news img

Alex Molčan postúpil do štvrťfinále dvojhry na antukovom challengeri Bratislava Open. V pozícii turnajovej jednotky vyhral v druhom kole nad Belgičanom Kimmerom Coppejansom 6:4, 7:5 za 89 minút. Zverenec trénerského tria Marián Vajda, Karol Beck a kondičný Pavel Šmela nastúpi v dueli o postup do semifinále proti piatemu nasadenému Čechovi Tomášovi Macháčovi.

Molčan nevstúpil do zápasu dobre a hneď na začiatku ponúkol svojmu súperovi dve šance na prelomenie podania. Najlepší slovenský singlista to však zvládol a obaja hráči si potom držali servis až do desiateho gemu. Dvadsaťpäťročný hráč Národného tenisového centra v ňom prelomil súperovo podanie a získal prvý set. Druhé dejstvo malo rovnaký priebeh. Molčan za stavu 6:5 brejkol Belgičana a postúpil medzi najlepšiu osmičku.

"Bol to náročný zápas, ale veril som, že ak podám svoj stabilný výkon, tak by som mal zvíťaziť. Nehralo sa ľahko, súper dobre podával počas celého zápasu, no v koncovkách som sa skoncentroval a vedel som, čo chcem urobiť. Som rád, že som to dokázal ukončiť v dvoch setoch. Každý zápas je ťažký, ale mojím cieľom je tento turnaj vyhrať," povedal po zápase Alex.

S najbližším súperom Macháčom má vyrovnanú zápasovú bilanciu 1:1. Naposledy sa stretli v roku 2021 na antuke v Liberci, kde mu dovolil uhrať jediný gem. "Poznám ho a viem čo hrá. Pamätám si, že som s ním už vyhral. Určite si ten zápas pozriem a takticky sa na tento zápas s trénermi pripravíme," dodal Molčan.

Vo štvorhre sa nedarilo Igorovi Zelenayovi, ktorý spolu s Čechom Zdeňkom Kolářom nestačili vo štvrťfinále na rakúsko-nemecký pár Oberleitner, Sandkaulen a vo vyrovnanom zápase mu podľahli 6:3, 5:7, 6-10 za 83 minút.

Jamrichová pokračuje víťazne

Renáta Jamrichová postúpila do druhého kola hlavnej súťaže na turnaji ITF WTT W100 v španielskom Les Franqueses del Vailes (100 000 USD, tvrdý povrch vonku). Úspešná kvalifikantka zdolala v úvodnom zápase domácu držiteľku voľnej karty Kaitlin Quevedovú 6:1, 7:6(4) za 86 minút. Zverenka trénera Jána Matúša a kondičného Tadeáša Mikesa vyzve v ďalšom kole opäť Španielku, víťazku súboja medzi Arianou Geerlingsovou a Guiomar Maristany Zuleta de Realesovou.