• ADIFEX

Cibulková suverénne ďalej

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality » Cibulková suverénne ďalej

news img

Dominika Cibulková sa suverénnym spôsobom prebojovala do 3. kola Australian Open. Vlaňajšia finalistka ako nasadená jedenástka deklasovala Bulharku Cvetanu Pironkovovú 6:2, 6:0 a upravila bilanciu so súperkou na 8:1. O postup do osemfinále nastúpi proti Francúzke Alize Cornetovej, s ktorou má bilanciu 3:0.

Cibulkovej vyšiel úvod zápasu s Pironkovovou, keď v druhom geme prelomila podanie súperky a ujala sa vedenia 2:0. Bulharka síce následne kontrovala rebrejkom, no Cibulková jej vzápätí opäť zobrala servis a prvý set sa stal jej korisťou. Slovenská jednotka hrala aktívne, neustále tlačila Pironkovovú do defenzívy a na jej konto pribúdal jeden víťazný úder za druhým (28:8). V druhom sete zverenka trénera Mateja Liptáka úplne ovládla dvorec v Hisense aréne a Bulharke uštedrila "kanára".
"Dnes si nemám čo vyčítať. Bol to náš najlepší zápas, čo sme spolu odohrali. Klobúk dolu pred Pironkovovou, ktorá veľmi dobre servovala, ja som však mala na všetko odpoveď. Hrala som aktívne, chodila som si po body, v dôležitých momentoch som si zachovala chladnú hlavu. V prvom sete tam boli gemy, v ktorých som prehrávala a súperka mala výhodu, no dokázala som ich zvrátiť. Nastúpila som uvoľnenejšia, ako v úvodnom kole proti Belgičanke Kirsten Flipkensovej a cítila som sa na kurte lepšie," povedala Cibulková v konferenčnom hovore so slovenskými médiami. ,,Som rada že som to zvládla v takom krátkom čase, lebo na dvorci bolo veľmi teplo, 39 stupňov a pri dlhých výmenách som bola zadýchaná. Pokiaľ ide o moju najbližšiu súperku Cornetovú, pamätám si iba náš posledný vzájomný zápas vlani v Miami. Je to tenistka, ktorá sa snaží hrať roztočený bekhend. Dôležité je, aby som hrala svoju hru. Treba zachovať pokoj a šetriť energiu." (tasr)

Vložené: 22. 01. 2015       Kategória: Aktuality

news img

Jamrichová pokračuje víťazne

Renáta Jamrichová postúpila do druhého kola hlavnej súťaže na turnaji ITF WTT W100 v španielskom Les Franqueses del Vailes (100 000 USD, tvrdý povrch vonku). Úspešná kvalifikantka zdolala v úvodnom zápase domácu držiteľku voľnej karty Kaitlin Quevedovú 6:1, 7:6(4) za 86 minút. Zverenka trénera Jána Matúša a kondičného Tadeáša Mikesa vyzve v ďalšom kole opäť Španielku, víťazku súboja medzi Arianou Geerlingsovou a Guiomar Maristany Zuleta de Realesovou.