• J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA
  • ADIFEX

Kučová v NY skončila v 1. kole

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality » Kučová v NY skončila v 1. kole

news img

Kristína Kučová neuspela v 1. kole dvojhry na US Open. V premiére v hlavnej súťaži v New Yorku prehrala s Nemkou Andreou Petkovicovou 6:7 (3), 3:6. Juniorská šampiónka US Open 2007 podala bojovný výkon, v koncovkách setov však mala navrch rodáčka z bosnianskej Tuzly, ktorá bola v minulosti v elitnej svetovej desiatke.

Kučovej nevyšiel úvod zápasu. V druhom geme stratila podanie a Nemka si po potvrdení brejku vybudovala náskok 3:0. Slovenka vyrovnala na 4:4, v desiatom geme odvrátila setbal a po brejku v jedenástej hre išla podávať na víťazstvo v sete. Petkovicová si však vynútila tajbrejk, v ktorom slávila úspech. Na začiatku druhého dejstva sa Kučová po rýchlom brejku ujala vedenia 2:0, súperka potom získala štyri gemy v rade a zápas dotiahla do úspešného konca.

Kristína Kučová označila za hlavnú príčinu prehry nízke percento prvého podania. "Vôbec mi nešiel prvý servis. Nemala som pri ňom potrebnú rýchlosť ani tajming. Musela som ísť takmer stále cez druhé podanie, čo ma stálo veľa síl. Napriek tomu som sa dokázala pozviechať. V prvom sete som dotiahla z 0:3, mala som tam loptičku na 5:4 a za stavu 6:5 som pri vlastnom podaní viedla 30:0. Nevyužila som však šancu získať prvý set vo svoj prospech. Tam sa to celé lámalo, možno som nezahrala dobre takticky. Aj v druhom sete som mala gembaly, no nevyužila som ich. Súperka mala viac síl a sama si to uhrala. Napriek prehre si vážim, že som mohla hrať na US Open prvýkrát v hlavnej súťaži, bola to pre mňa cenná skúsenosť. S americkou sériou som spokojná, veď v Montreale som postúpila až do semifinále a vo svetovom rebríčku som už v prvej sedemdesiatke." (tasr)

Vložené: 29. 08. 2016       Kategória: Aktuality

news img

Jamrichová pokračuje víťazne

Renáta Jamrichová postúpila do druhého kola hlavnej súťaže na turnaji ITF WTT W100 v španielskom Les Franqueses del Vailes (100 000 USD, tvrdý povrch vonku). Úspešná kvalifikantka zdolala v úvodnom zápase domácu držiteľku voľnej karty Kaitlin Quevedovú 6:1, 7:6(4) za 86 minút. Zverenka trénera Jána Matúša a kondičného Tadeáša Mikesa vyzve v ďalšom kole opäť Španielku, víťazku súboja medzi Arianou Geerlingsovou a Guiomar Maristany Zuleta de Realesovou.