• ADIFEX

Obraty Slovákov, Kližan vypadol

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality » Obraty Slovákov, Kližan vypadol

news img

Zo slovenského kvarteta, ktoré pokračuje na Tehelnom poli na challengerovom turnaji Bratislava Open vo dvojhre, sa prebojovali do štvrťfinále Norbert Gombos, Andrej Martin aj Jozef Kovalík. Všetci po skvelých obratoch. Gombos zdolal Rakúšana Lucasa Miedlera 6:7(4), 6:1, 6:4, Martin Čecha Adama Pavláska 3:6, 6:1, 6:2 a Kovalík Bielorusa Vladimira Ignatika 3:6, 7:6(10), 6:4. Len najvyššie nasadený Martin Kližan nečakane prehral s Indom Sumitom Nagalom 6:1, 1:6, 6:7(3). Ind bude súperom Martina, Gombos sa o postup do semifinále stretne s Kovalíkom. Viac o turnaji TU.

,,Zápas proti Miedlerovi bol veľmi náročný. Lucasa poznám z challengerov, je to nepríjemný hráč, ktorý často mení rytmus. Tajbrejk prvého setu mi nevyšiel podľa predstáv, no potom som pridal a bolo to vidno na mojej hre. V treťom sete som ho brejkol za stavu 4:4 a už som to dotiahol do úspešného konca. Derby s Jojom Kovalíkom bude zaujímavé, má výbornú formu a bol by v pozícii favorita," uviedol Gombos.

Kovalík musel proti Ignatikovi o víťazstvo tuho bojovať. "V prvom sete som sa necítil dobre. Súper výborne servovval, nedostával som sa do výmen. V druhom sete som mal pri jeho podaní viacero šancí, no nevyužil som ich. V rozhodujúcom dejstve som musel otáčať z 1:3. Proti Norovi to býva vždy ťažké a ani bratislavský zápas nebude iný. Dôležité je, že po pauze zavinenej zranení zápästia sa postupne dostávam do formy," povedal Kovalík.

Medzi elitnú osmičku postúpil aj piaty nasadený Andrej Martin. Čecha Adama Pavláska zdolal 3:6, 6:1, 6:2 a natiahol víťaznú sériu na sedem zápasov. Minulý týždeň triumfoval na challengeri v kazašskom Šymkente. "Mám toho v nohách už dosť a v prvom sete som sa na kurte hľadal. Od začiatku druhého dejstva som však začal hrať dobre a podarilo sa mi zápas otočiť. Uvidíme, kto bude môj štvrťfinálový súper, derby s Martinom Kližanom by bolo zaujímavé a divácky atraktívne," povedal Martin.

Ďalšie slovenské derby sa napokon neuskutoční. Najvyššie nasadený Kližan podľahol Indovi Sumitovi Nagalovi 6:1, 1:6, 6:7 (3). Kližan začal suverénne, v prvom sete zobral súperovi všetky podania, no v druhom sa karta obrátila. Rozhodujúca tretia časť bola vyrovnaná, v tajbrejku rozhodol slabší Kližanov servis. Nagal sa vo štvrťfinále stretne s Andrejom Martinom. (stz, tasr)

SO 2024: Wawrinka aj Nišikori!

Slovak Open 2024, 25. ročník medzinárodných majstrovstiev Slovenska v tenise mužov, bude aj tento rok lákať do Peugeot arény NTC skvelým obsadením. V Bratislave sa podľa aktuálneho akceptačného listu predstaví 7 hráčov svetovej stovky, najvyššie nasadený bude Rus Roman Safiullin (60. ATP). Horúcou novinkou a nepochybne ťahákom pre divákov bude účasť trojnásobného grandslamového šampióna a bývalej svetovej trojky Stana Wawrinku (na snímke). Ako informoval riaditeľ turnaja Igor Moška, Švajčiar bude štartovať v hlavnej súťaži na voľnú kartu.