• ADIFEX

EMPIRE má 20 medailí

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Tenis doma » EMPIRE má 20 medailí

news img

Vrcholom domácej halovej sezóny boli halové majstrovstvá SR jednotlivých mládežníckych kategórií. Spolu bolo možno vidieť 8 šampionátov v kategóriách do 12, 14, 16 i 18 rokov, na ktorých sa predstavila slovenská špička v jednotlivých kategóriách.

V kategórii chlapcov do 12 rokov sa majstrovstvá uskutočnili v Trnave. Darilo sa favoritom, keď sa do semifinále prebojovali 4 najvyššie nasadení hráči. Titul získal suverénnym spôsobom hráč domáceho klubu TC EMPIRE F. Žilkay, ktorý stratil na svojej ceste za titulom len 14 hier. Rovnako suverénne do finále postúpil i R. Michalík z Mladosti Košice, ktorému tak patrilo striebro. Bronz si vybojovali O. Dao z Agrofertu BA a A. Almási z EMPIRE Trnava. Štvorhrový titul získali spolu obaja finalisti dvojhry.
Kategória dievčat do 12 rokov sa predstavila na dvorcoch Slovana Bratislava. I tu sa do semifinále prebojovali 4 najvyššie nasadené hráčky. Do finále sa podľa očakávania suverénne dostali domáce slovanistky S. Suchánková a A. Jašková, ktorých finálový zápas bol vrcholom šampionátu. Úspešnejšia v ňom bola napokon Suchánková. Bronzové medaily získali M. Gondorová z TC Humenné a N. Slabá z EMPIRE Trnava. Štvorhru suverénne ovládli obe finalistky dvojhry.

Starší žiaci bojovali o titul na dvorcoch Agrofertu Bratislava. Zaslúženým a suverénnym víťazom sa stal J. Fekete z EMPIRE Trnava, ktorý zdolal hneď v prvom kole jedného zo spolufavoritov šampionátu L. Paloviča a vo finále jeho klubového kolegu D. Obertu. Ten v semifinále trošku prekvapujúco, ale zaslúžene zdolal papierovú dvojku K. Minárika z Jednotky. Popri ňom sa do semifinále prebojoval tiež 3. nasadený hráč A .Behúň z TA Prešov. Takže tiež i v tejto kategórii boli v semifinále 4 najvyššie nasadení hráči. Štvorhrový titul podľa očakávania získala už favorizovaná dvojica Fekete, Minárik.
U 14 ročných dievčat úlohu najväčšej favoritky zvládla hráčka Akademiku Košice K. Kužmová, ktorú v semifinále v trojsetovom boji potrápila S. Kovačičová z Pezinka. Vo finále si Kužmová poradila s o rok mladšou hráčkou TK Vysoké Tatry R. Čisovskou. Tá na ceste do finále vyradila vo štvrťfinále 2. nasadenú K. Ondrejčeková z EMPIRE Trnava i 3. nasadenú N. Stankovskú z rovnakého klubu.
Majsterkami SR vo štvorhre sa po dramatickom finále stali M. Kadlečková z TENNis FUN Banská Bystrica a K. Ondrejčeková.

Mladší dorastenci sa predstavili v Púchove. Do finále sa tiež dostali papieroví favoriti M. Fekiač z Agrofertu Ba a D. Hrunčák zo Slovana Ba. Vo finále bol úspešnejší Fekiač, ktorý za celý turnaj stratil v piatich dvojhrách len 16 hier. Do semifinále sa prebojovali dvaja o rok mladší hráči, minuloroční najlepší slovenskí starší žiaci V. Bánczi z EMPIRE Trnava a D. Čierny z Lieskovský LTC. Štvorhrový titul si vybojovala dvojica z Bratislavy M. Fekiač a F. Áč zo Slovana.
Mladšie dorastenky súperili o titul v novovybudovanej hale TK Žilina. Víťazkou šampionátu sa stala A. Šenkárová, hráčka EMPIRE Trnava, ktorá obhájila minuloročný titul, ktorý získala ešte ako len staršia žiačka. Najvyrovnanejšou súperkou víťazky bola B. Matúšová z Agrofertu Ba. Do finále sa trošku prekvapujúco dostala K.Kuzmová z TA Prešov, ktorá v semifinále porazila 3. nasadenú hráčku V.Surovú z TK Vysoké Tatry
Vo štvorhre sa z titulu tešila nasadená dvojica hráčok Slovana Ba M. Krausková a R. Moravcová.

Starší dorastenci bojovali o titul na dvorcoch Slovana Ba. Pri neúčasti reprezentantov Molčana, Nému a Kleina, ktorým šampionát kolidoval s medzinárodným programom, sa víťazom zaslúžene stal 1. nasadený hráč T. Líška. Šampionát zvládol vcelku suverénne bez straty setu. Vo finále sa stretol s J. Behúňom z EMPIRE Trnava, ktorý si predtým v semifinále poradil s klubovým spoluhráčom V. Kurekom. I druhé semifinále bolo klubovým derby, keď súperom T. Líšku bol M. Selecký.
Štvorhrový titul získala dvojica Líška, Kurek.

Staršie dorastenky bojovali o titul v Piešťanoch, v klube TK Kúpele. Majsterkou SR sa stala T. Kupková z EMPIRE Trnava, ktorá však o titul musela v závere tvrdo bojovať a v dramatických zápasoch si v semifinále poradila s najvyššie nasadenou N. Dolákovou z TK Vysoké Tatry a vo finále s klubovou kolegyňou A. Šenkárovou. Bronz si tiež trošku prekvapujúco, ale zaslúžene vybojovala L. Maluniaková z ŠK 1928 Blava J. Bohunice.
Štvorhrový titul získali N. Doláková a B. Matúšová.

Celkovo priniesli šampionáty zaujímavé boje, kde bolo vo väčšine kategórii vidieť kompletnú slovenskú špičku. Najviac kvalitných hráčov chýbalo tradične v kategórii staršieho dorastu.
Medaily z majstrovstiev získali hráči z 25 klubov. Najúspešnejším klubom sa stal vcelku suverénne EMPIRE Trnava a vysokú kvalitu potvrdili i bratislavské kluby Agrofert a STU, ktoré v medailovom hodnotení obsadili 2. a 3.miesto. Poradie 12 najúspešnejších klubov podľa zisku medailí je v nasledujúcej tabuľke:

SO: Akceptačný list na turnaj

V akceptačnom liste 25. ročníka medzinárodných majstrovstiev Slovenska v tenise mužov k 30. septembru figurovali ôsmi hráči svetovej stovky. Medzi 21 akceptovanými hráčmi Slovak Open 2024 priamo do hlavnej súťaže boli dvaja Slováci – Lukáš Klein a Jozef Kovalík. Ďalší domáci tenisti pribudnú na základe voľných kariet, prípadne postúpia z kvalifikácie.

Najvyšší rebríček mal v čase uzávierky akceptácie Rus Roman Safiullin (61. ATP). Na zozname sú traja víťazi Slovak Open z posledných štyroch ročníkov - Kanaďan Gabriel Diallo, Maďar Márton Fucsovics a Nemec Maximilan Marterer. Na turnaj sa prihlásil aj Japonec Kei Nishikori, bývalý štvrtý hráč rebríčka ATP a grandslamový finalista z US Open 2014. V čase uzávierky akceptácie figuroval na deviatom mieste pod čiarou.

Všetky dôležité informácie týkajúce sa turnaja nájdu tenisoví fanúšikovia na jeho oficiálnej stránke www.tennisslovakopen.sk.

16. 10. 2024
Tenis doma Více zde

news img

Moška: Črtá sa skvelá účasť

Na stredajšej tlačovej konferencii predstavil riaditeľ turnaja Igor Moška akceptačný list na podujatie Slovak Open 2024 (28. 10. - 3. 11., Peugeot aréna NTC, Bratislava). Vo veľmi dobre obsadenom štartovom poli sa objavili až ôsmi hráči z prvej svetovej stovky rebríčka ATP. Jednotkou by mal byť Rus Roman Safiullin. V silnej medzinárodnej konkurencii najväčšieho mužského turnaja na Slovensku nebudú chýbať daviscupoví reprezentanti Slovenska, diváci sa môžu tešiť na Jozefa Kovalíka, Lukáša Kleina, Alexa Molčana a ďalších.

news img

SO: Vstupenky sú už v predaji

Dvadsiaty piaty ročník turnaja Slovak Open sa v bratislavskej Peugeot aréne Národného tenisového centra uskutoční od 28. 10. - 3. 11. 2024. Predstavia sa na ňom všetci hráči z daviscupového výberu Slovenska na čele s Lukášom Kleinom, Jozefom Kovalíkom či Alexom Molčanom v silnej medzinárodnej konkurencii. V akceptačnom liste figuruje až osem hráčov z prvej svetovej stovky, nasadenou jednotkou by mal byť Rus Roman Safiullin. V hlavnej súťaži by sa divákom mali predstaviť aj traja víťazi z posledných štyroch ročníkov bratislavského turnaja - Kanaďan Gabriel Diallo, Maďar Márton Fucsovics a Nemec Maximilian Marterer.

news img

JTBSO: Fotonávrat k slovenskému finálovému zápasu

Finálový duel dvoch slovenských tínedžeriek a držiteliek voľnej karty medzi Miou Pohánkovou a Renátou Jamrichovou vyhrala mladšia Mia. V súboji o titul otočila vývoj zápasu a zvíťazila 2:6, 6:4, 6:2. Stále iba pätnásťročná hráčka Národného tenisového centra sa stala najmladšou víťazkou turnaja v 24-ročnej histórii medzinárodných majstrovstiev Slovenska žien v tenise.

14. 10. 2024

news img

JTBSO: Riaditeľ turnaja hodnotí...

Riaditeľ turnaja J&T Banka Slovak Open 2024 Igor Moška bol s priebehom aj vyvrcholením 24. medzinárodných majstrovstiev Slovenska v tenise žien spokojný. Do finále dvojhry sa prebojovali dve mladé talentované slovenské hráčky Renáta Jamrichová a Mia Pohánková, ktoré v súboji o titul predvádzali v Peugeot aréne Národného tenisového centra naozaj skvelý tenis. Vo finále štvorhry malo Slovensko taktiež zastúpenie, Katarína Kužmová s Ninou Vargovou síce na titul nedosiahli, no taktiež sa prezentovali veľmi pekným tenisom.

13. 10. 2024

news img

JTBSO: Fotogaléria finále dvojhry

V nedeľu popoludní vyvrcholil finálovým zápasom dvojhry ženský turnaj kategórie ITF WTT W75 pod názvom J&T Banka Slovak Open 2024. Víťazkou sa stala stále iba pätnásťročná hráčka Národného tenisového centra Mia Pohánková, ktorá v súboji dvoch držiteliek voľnej karty zvíťazila nad Renátou Jamrichovou 2:6, 6:4, 6:2 za 124 minút. Diváci v Peugeot aréne Národného tenisového centra sledovali skvelý tenis, ktorý objektívom zachytil fotograf Roman Benický.