• ADIFEX

TR 2023: Molčan a Schmiedlová

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Tenis doma » TR 2023: Molčan a Schmiedlová

news img

V 30. ročníku ankety Tenista roka 2023 zvíťazili Alex Molčan a Anna Karolína Schmiedlová. Obaja obhájili vlaňajšie prvenstvo. Molčan zvíťazil v tradičnej ankete Slovenského tenisového zväzu (STZ) druhýkrát, Schmiedlová získala ocenenie po piaty raz. Juniorom roka sa stal Michal Krajčí, titul Juniorka roka patrí Renáte Jamrichovej, šampiónke v juniorskej štvorhre na grandslamovom turnaji Australian Open. Cenu pre Talent do 15 rokov si odniesol Leon Sloboda.

Najlepším tímom je družstvo Slovenska v Davisovom pohári, ktoré sa vďaka víťazstvu 3:1 v Grécku prebojovalo do kvalifikácie o postup na finálový turnaj 2024.

Molčan triumfoval v ankete, do ktorej svojimi hlasmi prispeli funkcionári, členovia Siene slávy, tréneri a novinári, pred Lukášom Kleinom a Jozefom Kovalíkom. V daviscupovom dueli v Aténach vybojoval rozhodujúci tretí bod, keď získal cenný skalp Stefanosa Tsitsipasa. Na turnaji ATP v Kitzbüheli postúpil do štvrťfinále, bol v 3. kole na podujatiach Masters 1000 v Indian Wells a Miami. V súčasnosti je na 114. mieste rebríčka ATP vo dvojhre. "Z obhajoby prvenstva v ankete Tenista roka mám radosť. Ďakujem mojim rodičom a priateľke. Škoda, že ma trochu pribrzdili zranenia, hlavne na začiatku roka. Keď človeku padne sebavedomie, je to ťažké dohnať. Mal som problémy vyhrať ťažký zápas. Aj s pomocou môjho skvelého tímu som sa z toho dokázal oklepať. Ďakujem môjmu trénerovi Karolovi Beckovi, kondičnému Pavlovi Šmelovi aj všetkým ostatným členom vrátane Mariána Vajdu, ktorý ma počas tohto roka taktiež veľa naučil, hoci už spolu nepracujeme. Ešte ma do konca roka čakajú dva turnaje a šanca vrátiť sa do elitnej stovky je reálna," uviedol Molčan po prevzatí ocenenia.

Schmiedlová vyhrala anketu štvrtýkrát za sebou. Druhá bola Viktória Hrunčáková a tretia Rebecca Šramková. Schmiedlová sa prvýkrát v kariére prebojovala do osemfinále na grandslamovom Roland Garros. Na US Open postúpila do 3. kola. Bola finalistkou turnaja WTA 125 v Parme a semifinalistkou podujatia WTA 125 v Barranquille. Momentálne je v singli na 71. mieste rebríčka WTA. "Som rada, že som opäť zvíťazila v ankete. Veľmi si to vážim. Bol to pre mňa skvelý rok, veď na grandslamoch som si vylepšila svoje osobné maximá. Túto cenu venujem mojim rodičom. Patrí aj mojej babke a dedkovi, ktorí tento rok zomreli. Ďakujem mojim trénerom Ladislavovi Simonovi a Ladislavovi Olaszovi, ktorí pri mne stoja v dobrých aj ťažších časoch a taktiež môjmu priateľovi Lukášovi Kleinovi."

Do Siene slávy slávnostne uviedli Martinu Suchú, členku víťazného slovenského fedcupového družstva z roku 2002 a bývalého dlhoročného funkcionára v tenisovom hnutí Júliusa Bacsóa. (stz, tasr)

SO: Akceptačný list na turnaj

V akceptačnom liste 25. ročníka medzinárodných majstrovstiev Slovenska v tenise mužov k 30. septembru figurovali ôsmi hráči svetovej stovky. Medzi 21 akceptovanými hráčmi Slovak Open 2024 priamo do hlavnej súťaže boli dvaja Slováci – Lukáš Klein a Jozef Kovalík. Ďalší domáci tenisti pribudnú na základe voľných kariet, prípadne postúpia z kvalifikácie.

Najvyšší rebríček mal v čase uzávierky akceptácie Rus Roman Safiullin (61. ATP). Na zozname sú traja víťazi Slovak Open z posledných štyroch ročníkov - Kanaďan Gabriel Diallo, Maďar Márton Fucsovics a Nemec Maximilan Marterer. Na turnaj sa prihlásil aj Japonec Kei Nishikori, bývalý štvrtý hráč rebríčka ATP a grandslamový finalista z US Open 2014. V čase uzávierky akceptácie figuroval na deviatom mieste pod čiarou.

Všetky dôležité informácie týkajúce sa turnaja nájdu tenisoví fanúšikovia na jeho oficiálnej stránke www.tennisslovakopen.sk.

16. 10. 2024
Tenis doma Více zde

news img

Moška: Črtá sa skvelá účasť

Na stredajšej tlačovej konferencii predstavil riaditeľ turnaja Igor Moška akceptačný list na podujatie Slovak Open 2024 (28. 10. - 3. 11., Peugeot aréna NTC, Bratislava). Vo veľmi dobre obsadenom štartovom poli sa objavili až ôsmi hráči z prvej svetovej stovky rebríčka ATP. Jednotkou by mal byť Rus Roman Safiullin. V silnej medzinárodnej konkurencii najväčšieho mužského turnaja na Slovensku nebudú chýbať daviscupoví reprezentanti Slovenska, diváci sa môžu tešiť na Jozefa Kovalíka, Lukáša Kleina, Alexa Molčana a ďalších.

news img

SO: Vstupenky sú už v predaji

Dvadsiaty piaty ročník turnaja Slovak Open sa v bratislavskej Peugeot aréne Národného tenisového centra uskutoční od 28. 10. - 3. 11. 2024. Predstavia sa na ňom všetci hráči z daviscupového výberu Slovenska na čele s Lukášom Kleinom, Jozefom Kovalíkom či Alexom Molčanom v silnej medzinárodnej konkurencii. V akceptačnom liste figuruje až osem hráčov z prvej svetovej stovky, nasadenou jednotkou by mal byť Rus Roman Safiullin. V hlavnej súťaži by sa divákom mali predstaviť aj traja víťazi z posledných štyroch ročníkov bratislavského turnaja - Kanaďan Gabriel Diallo, Maďar Márton Fucsovics a Nemec Maximilian Marterer.

news img

JTBSO: Fotonávrat k slovenskému finálovému zápasu

Finálový duel dvoch slovenských tínedžeriek a držiteliek voľnej karty medzi Miou Pohánkovou a Renátou Jamrichovou vyhrala mladšia Mia. V súboji o titul otočila vývoj zápasu a zvíťazila 2:6, 6:4, 6:2. Stále iba pätnásťročná hráčka Národného tenisového centra sa stala najmladšou víťazkou turnaja v 24-ročnej histórii medzinárodných majstrovstiev Slovenska žien v tenise.

14. 10. 2024

news img

JTBSO: Riaditeľ turnaja hodnotí...

Riaditeľ turnaja J&T Banka Slovak Open 2024 Igor Moška bol s priebehom aj vyvrcholením 24. medzinárodných majstrovstiev Slovenska v tenise žien spokojný. Do finále dvojhry sa prebojovali dve mladé talentované slovenské hráčky Renáta Jamrichová a Mia Pohánková, ktoré v súboji o titul predvádzali v Peugeot aréne Národného tenisového centra naozaj skvelý tenis. Vo finále štvorhry malo Slovensko taktiež zastúpenie, Katarína Kužmová s Ninou Vargovou síce na titul nedosiahli, no taktiež sa prezentovali veľmi pekným tenisom.

13. 10. 2024

news img

JTBSO: Fotogaléria finále dvojhry

V nedeľu popoludní vyvrcholil finálovým zápasom dvojhry ženský turnaj kategórie ITF WTT W75 pod názvom J&T Banka Slovak Open 2024. Víťazkou sa stala stále iba pätnásťročná hráčka Národného tenisového centra Mia Pohánková, ktorá v súboji dvoch držiteliek voľnej karty zvíťazila nad Renátou Jamrichovou 2:6, 6:4, 6:2 za 124 minút. Diváci v Peugeot aréne Národného tenisového centra sledovali skvelý tenis, ktorý objektívom zachytil fotograf Roman Benický.